Şevki SİLAN

Şevki SİLAN  ;

1963 yılında İstanbul’da doğdum.1980 yılından 2017 yılına kadar finans sektörünün içinde kaldım.

Bankacılık hayatıma Yapı Kredi Bankası’nda başladım. Sonrasında Finansbank’a geçip bankanın kuruluş çalışmalarında yer aldım. 1992-1998 yılları arasında factoring sektöründe çalışmalarda bulundum.

Evliyim, bir oğlum ve bir kızım var.

Fotoğraf çekmeye 2008 yılında hobi olarak başladım. Ancak bir süre sonra fotoğraf çekmek bende hobi olmanın ötesine geçip müthiş bir tutkuya dönüştü. Bu tutkuyu neden daha önce yaşamadım diye çok üzüldüm ve fotoğraf adına on yıla sığdırılabilecek her şeyi iki yıla sığdırdım.

Sevki_Silan_Portre

2008 yılından 2015 sonuna kadar Finansbank Fotoğrafçılık Kulübü’nün başkanlığını yaptım. İfsak Derneği üyesi ve Fotoğrafmetre Derneği kurucu üyesi olup; şu an Fotoğrafmetre Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktayım.

Yurtiçinde bir çok karma sergide yer aldım.

Fotoğrafmetre Derneği‘nde, Fotoğrafine‘de, PhotoFocus Fotoğrafcılık Okulu‘nda ve özel seanslarda birebir olarak fotoğrafçılık konusundaki bilgi birikimlerimi paylaşıyorum.

Fotoğraf eğitiminin yanı sıra Fibabanka A.Ş. ve Rimer Fotoğraf Kulüblerine fotoğraf danışmanlığı (eğitim, gezi ve proje) yapmaktayım.

Ayrıca İstanbul içi ve İstanbul dışı fotoğraf gezileri düzenlemekteyim.

Sabit Kalfagil, Nusret Nurdan Eren, Ali İhsan Gökçen, Oktay Çolak, Osman Ürper, Mustafa Bilge Satkın, Özcan Yurdalan, Yüksel Altun gibi Türkiye’nin duayen fotoğrafçılarından hem eğitim aldım hem de birlikte fotoğraf çekimlerinde bulundum. Aldığım eğitimler; Temel ve İleri Fotoğrafçılık, Komposizyon, Doğa, Macro, Manzara, Portre, Sokak ve Belgesel …

Çok büyük keyif alarak görüntülediğim; doğa, tarih, manzara, yaşam ve belgesel fotoğrafları çekmek ve bu fotoğrafları diğer insanlar ile paylaşmak beni heyecanlandırıyor.

sevki-silan

Fotoğrafın, insanın bakış açısını ve yaşam tarzını fazlasıyla değiştirdiğine inanıyorum.

 

Rimer Başkanı Rahmetli Bülent KOÇ 

Haydi, siz de fotoğrafın büyülü,  tutkulu ve keyifli dünyasına katılın