Ahmet KOÇ

Ahmet Koç

Ahmet Koç

Ahmet Koç

Doğum Tarihi : 28 Ekim 1972

Doğum yeri : Almanya-geislingen

Mesleği : Sigortacı

Facebook :sigortaosmanli

Twitter :@ottoman72

Instagram :ahmet_koc53

İlkokul üçüncü sınıfa kadar Rize Cumhuriyet İlkokulu’nda okudu. Rize’de babaannesiyle beraber yaşaması, onun Rize’ye olan aşkını gün yüzüne çıkardı.1982 yılında ailesi yurt dışından kesin dönüş yapınca, ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşti. Eğitim hayatına Şişli’de devam eden Ahmet Koç, 19 Mayıs İlkokulu, Şişli Orta Okulu’nu bitirdi. Çok sevdiği bir arkadaşı, Tuzla Teknik ve Meslek Lisesi’ni kazanınca onun yanında olmak istedi. Bu nedenle amcası Bülent Koç’un desteğiyle burada bir liseye kayıt oldu. Yatılı olan bu okulda kendi ayakları üzerinde durması gerekiyordu. Bunun bilincinde olarak hayat mücadelesine hem erken yaşlarda hem de tek başına başladı. Tek başına savrulmadan ayakta durabilmek için dini ve milli değerlerin önemini, çok değerli öğretmenleri sayesinde öğrendi. Bu milli şuur ile Kocaeli Üniversitesi’nde Endüstiriyel Elektronik okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Tarih öğrenimi gördü. Okumanın bir ömür devamlı etmesi gerektiğine gönülden inanan Ahmet Koç, bunlarla yetinmeyerek Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde de öğrenim görmeye devam eder.

İş Hayatı

Mezun olduğu bölüme istinaden Yapı Kredi Bankası’nda bilişim sektöründe 10 yıla yakın çalışır. Ancak 2004 yılında hayatının her yerinde bir dokunuşu olan amcasının tek bir sözüyle ticarete girer. Böylece kendi konusundan uzak bir branşa girer. Azim ve sabırla çok çalışarak SİGORTACILIK sektöründe kendini kanıtlamayı başarır. Bugün kardeşi Teoman Koç ile kurduğu Osmanlı Sigorta Aracılık Hiz.Ltd.Şti. ile 13 şirket acenteliği ve brokerlik şirketi ile birçok projeye imza atmaktadır.

Hobi

Konusunda en çok ilgi gören Devlet-i Aliyye-i sayfalarını yöneticiliğini büyük bir zevkle, işlerinden kalan vakitlerinde yapmaktadır. Bunların yanında amatör olarak fotoğraf çekmek, mütevazi hat koleksiyonerliği yapmak da hobileri arasındadır.

Koleksiyonları :

Devlet-i Aliyye-i

Devleti Aliyyei (Osmanlı) 1299-1923 yılları arasında Padişah,şehzade,Sultan,Tarihi eserler ve oluşan tüm olayları anlatan tarih sayfasıdır.

 

 

 

 

 

Rizeli Ünlüler

Rize’de yetişmiş,ataları Rize’li veya Rize’de doğmuş suyunu içmiş kültürünü benimsemiş RİZE‘liyim diyen tüm değerlerimizi anlatan yöresel web sayfasıdır.

Yönetimde olduğu dernek , vakıf  ve spor kulüpleri

 

Türk Dünyası Girişimci İş Adamları Derneği

Kurucu Genel Sekreter.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyesi

Şişli Rizeliler Derneği

Şişli Rizeliler Derneği

Şişli Rizeliler Derneği Yönetimi

İlk dernek deneyimi Şişli Rizeliler Derneği’dir ve burada 2 dönem Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Rize merkez mahalleleri dernegi Rimer

Rimer

Rimer Yönetim Kurulu Toplantısı

Rimer ‘de Yönetim Kurulu üyeliği devam etmektedir. Dernekçiliğin okulu olarak Rimer’i gören Ahmet Koç, Rimer’in her zaman gönlünde farklı bir yeri olacağını vurgular.

Rize Gündoğdu ve çevre köyleri

Gün-Der

Gün-Der Yönetim kurulu

Gün-Der’de Yönetim Kurulu üyeliği ise annesinin KOPUZ ailesinden gelmesiyle olmuştur. Gündoğdu’nun hayatında önemli yeri vardır. Bu dernek, Dayısı Bayramali KOPUZ ve Mustafa İSLAMOĞLU’nun daveti ile aralarında olmaktan çok mutluluk duyduğu bir yerdir.

Beşiktaş Rizeliler Derneği Berider

Beşiktaş Rizeliler Derneği

Beşiktaş Rizeliler Derneği Yönetimi

Rizeliler, Beşiktaş’ta nüfus yoğunluğuna sahip olmasına rağmen bir derneğe sahip değildi. Bu nedenle 2019 yılında Ahmet Koç ve arkadaşları, Beşiktaş Rizeliler Derneği’ni kurdu. Bu dernekte Kurucu Başkan olarak halen görev yapmaktadır.

Ridef

Ridef

Ridef Yönetim Kurulu Toplantısı

Beşiktaş Rizeliler Derneği olarak Ridef ailesine de katıldı.

Rideva

Rideva

Rideva

Rideva Kurucu Mütevelli Heyet üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak da görevi bulunmaktadır.

Karadeniz Vakfı

Karadeniz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

 

Üsküdar Anadolu Spor Kulübü

ÜSKÜDAR ANADOLU SPOR KULÜBÜ

Yönetim Kurulu üyesi

Milliyetçi Hareket Partisi

Beşiktaş Mhp İlçe Başkanlığı

Beşiktaş Mhp İlçe Başkanı ile

MHP Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuştur.

 

1 Ekim 2023 Pazar günü gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Kongremizde tekrar İl Başkanlığı görevine seçilen Sn. İhsan Alkan Bey’in tensipleriyle İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş bulunmakta.

Üç hilale olan aşkı lise yıllarından başlamıştır. Bu nedenle siyasi hayatı Milliyetçi Hareket Partisi’nde devam etmektedir.

 çocukluk ve yurt dışı