Recep ALBAYRAK

1968 yılında Rize, Kendirli‘de doğdu. Recep ALBAYRAK İlk ve orta okulu Kendirli’de lise tahsilini Rize Lisesi’nde tamamladı. Eskişehir  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İKTİSAT bölümünden ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ayrıca Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı.

Çalışma hayatına 1988 yılında çay sektöründe işletmeci olarak başladı. Eş zamanlı olarak uzun süre Rizespor ve Köy Hizmetleri’nde yarı profesyonel futbol oynadı.1996 yılında İETT’de hareket memuru olarak çalışmaya başladı. İETT Hat ağı iyileştirme projesi, İETT-SERTEM Toplu Taşıma Planlama ve Hat Rehabilitasyon Projesi, Kadıköy-Kartal Metrosu ve diğer sistemler entegrasyon çalışmaları ve Özel Taşımacılık Yönetim Sistemi (ÖTS) ve (HPS) Hasılat Paylaşım Sistemlerinin bizatihi projelendirilmelerini yaparak, uygulama çalışmalarında görev aldı.

İETT Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal iletişim Daire Başkanlığında; Seyahat Kartları ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, Otobüs İşletme Daire  Başkanlığı’nda; Bölge İşletme Şefi, Anadolu ve Avrupa Bölge  Müdür Yardımcısı, Anadolu ve Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı.  Bir yıla yakın süre İlçe Belediye Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra Nisan 2013 tarihinde  Özel Ulaşım Müdürlüğü görevine atandı.

Sivil Toplum Kuruluşlarında Gerek kurucu olarak gerekse yönetici olarak aktif görevlerde bulundu.

KENDER, ÜMRİZBİR, Üsküdar Rizeliler Derneği ve (RİDEF) Rize Denekler Federasyonunda Kurucu olarak görev aldı. Ayrıca  115 kurucu üyeli Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfının kuruluş çalışmalarını öncülük etmiştir.

Halihazırda;

RİDEF Genel Başkanı,

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) Mütevelli heyeti Başkanı,

KASTOB Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı

TSTK Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı olarak Vakıf ve STK larda hizmet etmektedir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.