Mehmet AYDIN

5 Ağustos 1978 yılında Üsküdar’da doğan Mehmet Aydın, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlar. Aydın, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nü bitirdi. 24 yıllık televizyon haberciği, yapan Mehmet Aydın, halen bu mesleğini büyük bir heyecanla devam ettirmektedir. Ulusal televizyonlarda haber spikerliği ve program sunuculuğu da yaptı.

Son 4 yıldır TGRT Haber televizyonunda ana haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmaktadır. Aynı zamanda “ Sonra N’oldu” programını aynı kanalda sunmaktadır.
Diğer taraftan Akademik kariyerine 11 yıldır Maltepe Üniversitesi’nde İletişim fakültesinde “Haber Sunuculuğu Uygulamaları ve Diksiyon” dersini vererek devam etmektedir. Profesyonel olarak reklam ve tanıtım seslendirmeleri yapmaktadır. Medya’da yaşanan tüm olayların anlatıldığı “ Bi Dolu Medya” adlı gösteriyi yurdun birçok yerinde partneri Ayhan Güngör ile sahnelemeye devam ediyor.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız protokol sunumu, organizasyon, sunumları yapmaktadır. Eğitim aldığı alanla ilgili olarak pek çok işte vazife üstlenerek bu görevlerini yerine getirmektedir.