Celal Erdoğan

Celal Erdoğan, 1971 yılında Rize- Güneysu’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize`de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (ITU) Uçak mühendisliği bölümünü 1993 yılında bitirdi. Vatani görevini yedek subay olarak II. Hava İkmal Bakım Merkezi – Kayseri’de tamamladı.

1998 – 2004 yılları arasında Doğuş Otomotiv`de Satış Sonrası Hizmetlerde çalıştı.  2004 sonrası inşaat sektöründe Harita, İmar, İnşaat (yap-sat) faaliyetleri yürüten şirketi kurdu.

Birçok dernek ve kuruluşta kurucu ve üye olarak sosyal hayatın içinde oldu.Rize Dernekleri Federasyonu Onursal başkanlığı , Siyasete ilk defa AK Parti’de Ümraniye İlçesi Çekmeköy Beldesi kurucusu ve belde başkan yardımcısı olarak başladı.

1.ve 2. Olağan Kongre dönemlerinde Ümraniye ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Mali ve İdari İşler Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı ve 3 seçim boyunca SKM Başkanlığı görevlerini yürüttü. 3. Olağan Kongre ile Ümraniye ilçesi İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

4.ve 5. Olağan Kongreleri ile İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Evli ve 3 erkek çocuğu babası olan Celal Erdoğan iyi derecede İngilizce biliyor.

51 yaşında yaşamını yitiren Celal Erdoğan beyin kanaması geçirerek hakkı rahmetine kavuşmuştur.

Allah Rahmet eylesin mekanı cennet olsun.