Yusuf NAMOĞLU

1947 yılında dünyaya gelen Yusuf Namoğlu Rize doğumludur. İstanbul Beşiktaş Ortaköy Kılıç Ali Paşa İlköğretim Okulu’nda okumuştur. Ardından Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Maçka Lisesi’ni tamamlayan Yusuf Namoğlu 1974 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun olmuştur. Yedek Subay olarak askerliğini yaptıktan sonra inşaat mühendisi olarak iş hayatına atılmıştır. Yine aynı dönemde futbol hakemliğine başlamış 1992 yılına kadar 21 yıl boyunca hakemlik yapmıştır.

12 sene FİFA kokartlı olarak hakemlik yapan Namoğlu, uzun yıllar Avrupa Futbol Birliğinde Gözlemci ve Maç Delegesi olarak görev almıştır. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğinin kurucusudur. Ayrıca Türk Futbol Vakfı Yönetim Kurulu ve İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

1977 senesinde siyaset hayatına atıldı. 1977 ve 1980 yılları arasında CHP Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeliği ardından SODEP kurucu il yönetim kurulu üyeliği, Anavatan İl yönetim kurulu sekreter üye, 2 dönem ANAP İstanbul Milletvekili, yine Anap M.K.Y Kurulu üyeliği ve Grup disiplin kurulu başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Mecliste olduğu süre boyunca Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyon başkanı, Avrupa Birliği komisyon üyeliği ve çeşitli araştırma soruşturma komisyon üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur. Spor ve Siyaset dünyasının tanınan isimlerinden Yusuf Namoğlu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

1999 yılından 2004 yılına kadar Beşiktaş İlçe Belediye Başkanlığı görevini de üstlenen yapan Yusuf Namoğlu, Dilek Namoğlu ile evli ve bu evliliğinden bir çocuğu olmuştur.