Op.Dr. Mahmut AKYILDIZ

02 Mart 1964 Rize, Çataldere’de doğdu.Op.Dr. Mahmut AKYILDIZ çataldere İlkokulunu bitirdi.Orta Öğrenimini devlet parasız yatılı okul sınavı ile İstanbul Kabataş Erkek Lisesi‘nde tamamladı. 1987’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi‘ ni bitirdi. Çankırı Kurşunlu Sağlık Merkezi’nde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra askerlik görevini, Tuzla Piyade Okulunda Kamp Doktoru olarak yaptı. 

1990 yılında Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi’nde eski Başhekim Doç.Dr. Besim Yiğiter’in ekibinde Kalp ve Damar Cerrahi  Asistanı  olarak göreve başladı. 5 yıl Asistan, 3 yıl Başasistan olarak görev yaptıktan sonra,  Doç.Dr. Besim Yiğiter Direktörlüğünde Özel İsviçre Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünü kurdular. Bu Hastanede çalışırken bir dönem Cleveland Klinik ve Texas Heart  Kalp  Merkezinde gözlemci Hekim  olarak  çalıştı.

15 yıldır özel sektörde çalışmakta olup, halen MEDİSTATE KAVACIK HASTANESİ‘inde çalışmaktadır ve bugüne kadar yaklaşık 13.000 ameliyata girmiş ve yaklaşık 10.000’den fazlasını bizzat kendisi yapmıştır.  Özellikle  Koltuk Altından Kalp Kapak Ameliyatları ve Çalışan Kalp’te Bypass  konusunda  üst düzey bilgi ve deneyime sahiptir. Koltuk altından çift kapak ameliyatı Türkiye’de, üç kapak ameliyatı dünyada ilk kez ekibimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Koltuk altından yapılan en büyük ameliyat serisi ekibimize aittir.

2001 yılı Şubat ayında Kardiyolog Dr. Şenay Bank ile evlendi. 1 kız ve 1 erkek çocuk babasıdır.

İnsan Psikolojisi ve Davranış Bilimleri özel ilgi alanına girmektedir.

Tenis Oynamak, Kayak Yapmak, Yüzmek ve Kitap Okumak özel hobileri arasında yer almaktadır.

kaynak:https://www.mahmutakyildiz.com/