Harun KOPUZ

Harun KOPUZ - 1Üsküdar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü 1969 Rize doğumlu olan Harun KOPUZ, ilk, orta ve lise öğrenimini Üsküdar’da tamamlayarak önce Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler daha sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Harun KOPUZ, Okan Üniversitesinde muhasebe ve denetim programından Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış olup, Halen Anadolu üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği bölümünde eğitim kariyerine devam etmektedir.

Uzun yıllar ticaretle uğraşan Harun KOPUZ, Kopuzlar Turizm ve Harkop Turizm şirketlerinin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Çeşitli eğitim, kültür ve sosyal alanlarla ilgili sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görevler aldı. 2011 – 2015 yılları arasında Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Komite üyeliği yaptı. Halen sivil toplum kuruluşu çalışmalarına devam etmektedir.

2004’ten bugüne çalışmakta olduğu Üsküdar Belediyesi’nde 2004 / 2014 yılları arasında Temizlik işleri koordinatörlüğü ve Başkan Danışmanlığı, 2014 / 2017 yılları arasında Temizlik İşleri Müdür Yardımcılığı, 2017 / 2018 Sağlık Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 12 Şubat 2018’den itibaren Sağlık İşleri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

2003 yılında Siyaset Akademisinden başarıyla mezun olan Harun KOPUZ , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan özel imzalı sertifika almıştır. AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sağlık Komisyon Başkanlığı yapan Harun KOPUZ, evli ve 3 çocuk babasıdır.