Doğuş

Almanya doğumlu sanatçı Doğuş ailesi ile birlikte 4 yaşında iken Türkiye’ye dönüş yapmışlardır. Küçük yaşlarda ailevi sebeplerin neticesinde evden ayrılmış ve çocuk yaşlarda sokaklarda yaşamaya başlamıştır. Bu dönemde bir çok zorluğun üstesinden gelmeyi başarmıştır.

1997 yılında ilk albümü’nü çıkarmış ve albümde yer alan Gamsız, Uyan ve Ben Sensiz Ne Yaparım şarkıları ile listelerin ilk sıralarında yer almayı başarmıştır.

1998 yılında ise Yalancı, Milyonda Bir, Bunun Adına Yürek Derler parçaları ile başarısını sürdürmüştür.

Müzik yaşantısının yanı sıra bir dönem Survivor yarışmasına katılmış 2014 yılında Azerbaycan’lı sunucu Hoşkedem Hidayetkızı ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Arda ve Arın isimlerinde ikiz çocukları vardır. Daha önce bir evlilik gerçekleştiren sanatçı ilk evliliğini 2006 ve 2009 yılları arasında Şeyma Uygun ile gerçekleştirmiş ancak boşanmıştır.

2017 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan Boxun Yıldızları isimli program’da ring’e çıkmıştır ve yarışmada yer almıştır.

Baba tarafından aslen Rize İkizdere’lidir.

1997 senesinde Doğuş ismi ile ilk albümünü müzik piyasasına sürmüştür. Doğuş ve Şarkıları, Hadi Hızlandır, Sevdim, Denge, 6. His, Tam Doğuş, Herbişeyim, Bozuk, Ten, Onbirde Bir, Kırık Hançer, Beşibiyerde, Burası Türkiye, Naptın Gari Lo ve Sevgilerimle albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür.